На 6 ноември 2014 г., в София Хотел Балкан се състоя десетото юбилейно издание на Национална конференция по е-образование. Конференцията се организира от ICT Медия, съвместно с Българската асоциация по информационни технологии, с подкрепата на Представителството на Европейската комисия в България и съдействието на Министерството на образованието и науката и Съвета на ректорите. Тя се провежда традиционно в началото на учебната година и събира на едно място представители на средните и висшите училища с бизнеса и медиите.
При откриването на конференцията, заместник-министърът на образованието и науката Ваня Кастрева отбеляза, че днес образователните институции са изправени пред предизвикателството да съчетават умело традиционното с новото, да експериментират и да бъдат иновативни, за да отговарят на потребностите на новото поколение учащи се.
Конференцията бе организирана в три сесии с различни теми.
В сесия 2.1.„ИКТ за управление на училищните процеси и технологичните възможности за преподаване на учебния материал“, уводната тема бе „Светът на гимназията в облака на Office365 – неограничени възможности за общуване между учители, ученици и родители“. Тя бе представена от Емилия Богданова-Иванова директор на 9-та ФЕГ и Иван Гьонов – старши учител по информатика и ИТ. В презентацията бяха описани и изобразени резултатите от изграденият и утвърждаващ се гимназиален бранд. Изясни се, че на практика това означава акцентиране на силните страни на Френската гимназия от гледна точка на институциалната ѝ дейност, организацията на работа вътре в нея и възможностите за обучение, които предлага. Бяха очертани атрибутите на бранда – име, домейн, потребителски ИД за Office356 за всеки ученик и учител, онлайн комуникация в облачна среда.
След приключване на конференцията, на основата на получените отзиви, бе отбелязано професионалното изложение на презентацията и приноса ѝ сред ключовите фактори за позитивните отзиви от цялата изява.
Усилията на екипа на 9-та ФЕГ, съвместно с родителите и сподвижниците на гимназията, ще продължават да са насочени към разкриването на нови възможности в учебната работа с използване на съвременни технологии, следвайки Стратегията на МОН за ефективно прилагане на информационни и комуникационни технологии в образованието и науката на Република България (2014-2020 г.).
Вашият коментар